PrestaShop Nedir?

Prestashop kapak

PrestaShop, açık kaynak kodlu olarak dağıtılan ücretsiz bir e-ticaret sistemidir. 2005 Yılında Fransa’da bilişim okulunda, öğrenci projesi olarak hayata geçirilen PHP tabanlı bu e-ticaret yazılımı, kısa süre içerisinde gözde e-ticaret sistemi olmasıyla birlikte otuzdan fazla dile tercüme edilmiştir.

2021 yılı verilerine göre; Dünya genelinde 300.000+’den fazla e-ticaret sitesi Prestashop kullanıyor.

PrestaShop’un bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi ise hızlı ve kolay kurulması, ihtiyaç duyulan her şeye tek yapı altında bizlere sunmasıdır. Yazılım bilmeden, kolayca esnetilerek istenilen projelere uyumlu hale getirilebilir. Tema tarafında ise diğer açık kaynak eticaret yazılımlarına nazaran çok daha profesyonel tasarımlarla çalışma imkanı sunar bize.

Ön yüzü kadar yönetim paneli kullanımı da oldukça koladır ve PrestaShop modüler bir yapıya sahiptir. Yönetim panelinden kolaylıkla ürünler için kategori oluşturma, ürünleri yerleştirme, düzenleme, sipariş yönetimi ve modül yönetimini fazla bilgi gerektirmeden rahatlıkla yapabilirsiniz.

PrestaShop ile site arayüzünü hayalinizde canlandırdığınız tasarımını rahatlıkla yaparak, istediğiniz ürünlerin satışını artırabilirsiniz.

Ürünler detay sayfalarını oldukça basite indirgeyerek alışveriş kolaylığı sağlayabilirsiniz.
PrestaShop’a istediğiniz kadar ödeme sistemini entegre edebilirsiniz. Kredi kartları, taksit seçenekleri, havale, EFT veya kapıda ödeme gibi her türlü ödeme yöntemi PrestaShop ile müşterilerinize sunabilirsiniz.

e-Ticaret sitelerinin kanunen olmazsa olmazları; iletişim formu, gizlilik sözleşmesi, kullanıcı sözleşmeleri, site kuralları, hakkımızda gibi bilgilendirme sayfalarını da rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

PrestaShop’ın diğer güçlü olduğu yan ise dahili müşteri destek sistemi yani ticket sistemi. Müşterileriniz almış olduğu ürün hakkında hızlıca soru sorabilmesine ve destek isteyebilme olanağı sunar.

Ayrıca e-ihracat için Prestashop harika bir çözümdür çünkü birden çok para birimini sitenize entegre edebilir ve ödeme kabul edebilirsiniz. Benzer şekilde birden fazla dil seçeneği ekleyebildiğiniz gibi bölgesel kargo maliyeti hesaplaması da yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorumlar