Amacımız

Amacımız

Küresel İş’in asıl kurulma amacı, Hakkımızda sayfamızda da bahsedildiği gibi; Asya Pasifik bölgesi ile Türkiye arasında üretim, lojistik, e-ihracat, ithalat ve e-ticaret odaklı ticari bağlantıyı güçlendirmek ve kültürel bir köprü oluşturmaktı fakat hem çekirdek topluluğumuzdan, hem sosyal medyadan gelen talepler üzerine yeniden şekillenerek, eklemeler ve çıkarmalar yaparak yolumuza devam ediyoruz. 

Örneğin; online eğitim hiç planda yokken, gelen talepler üzerine online eğitim bölümünü ve ardından yine üyelerin diğer üyelerle tanışma ve etkileşime girme isteği sebebiyle topluluk sayfamızı aktif hale getirdik.

Peki, Neleri Amaçlıyoruz? 

  • Bazen küçük bir ilhamın ve küçük bir dokunuşun insanların bireysel ve ticari hayatlarında büyük değişimlere yol açabildiğini çokça gözlemledik. Bu nedenle insanların ticaret, girişimcilik, bireysel gelişim ve dünya insanı olma yolunda faydalanabilecekleri, kısaca onları küresel bir insan haline getirecek içerikleri ve deneyim paylaşımı için gerekli ortamı oluşturmak istiyoruz.

  • Yakın olmamız sebebiyle, Türkiye’de ticari ve kültürel konularda yurtdışı veya yabancı pazar yerleri konu olduğunda akıllara ilk gelen yer normal olarak Avrupa’dır. Amaçlarımızdan biri, Dünya’nın ticari ve kültürel anlamda sadece Avrupa’dan ibaret olmadığı farkındalığını oluşturmak.

  • Özellikle Asya Pasifik, Kuzey Amerika ve Avrupa’da birbirinden habersiz; ciddi bir üretici, yönetici, beyaz yakalı ve girişimci Türk topluluğu bulunuyor. Bu topluluklar arasında ulaşılabilirliği ve etkileşimi artırarak ticareti, yardımlaşmayı ve deneyim paylaşımını artırmak ve lobi faaliyetlerinde bulunmak.

  • Yukarıdaki maddeleri gerçekleştirmek için ise insanlara gerekli olan eğitimi, içeriği, topluluk desteğini sağlamak ve Küresel İş platformunun finansal olarak kendi ayakları üzerinde durmasını ve faaliyetlerini güçlendirmesini sağlamak.

  • kureselis.com bir iyi niyet projesi; ihracat (e-ihracat), e-ticaret, üretim ve dünya insanı olma kültürünü; kar amacı ön planda olmadan fakat zaman ayıran herkes için de zamanına karşılık bir gelir elde edebileceği, finansal olarak kureselis.com’un kendi ayakları üzerinde duracağı ve hatta başka faaliyetlerde bulunabilmesi için optimum bir gelir modeli ve ücretlendirme ile yola çıkmak ve sürekliliği sağlamak istiyoruz.

Amacımız