Fiverr’da İlk İşi Alma Taktikleri

Fiverr'da ilk işi nasıl alırım

Fiverr’da ilk işi almak kırılma noktasıdır çünkü ilk işi almak zordur fakat ilk işi aldıktan sonra yeni işler çok hızlı gelmeye başlar.

Genelde ilk akla gelen, eşe dosta arkadaşa bir hizmet satın aldırayım olur. Bu Fiverr kurallarına aykırıdır. Ben de önermiyorum ve asla uygulamadım ancak illa ki satın aldırayım, hesaba hareket katayım derseniz soyadınızın aynı olmamasına dikkat edin.

Fiverr’da en düşük ilan 5 Dolar’dan açılabiliyor. Satın alıcıya, sabit giderlerle birlikte bu ücret 8 Dolar’ı buluyor. 5 kişiye satın aldırsanız 40 Dolar yapar. Örnek verdiğim bu bir işte 1 Dolar ise Fiverr komisyonudur ve size geri dönen de 4 Dolar’dır. 5 işte 20 dolar yapar. Yani riski üstünüze alarak, 20 Dolar’a beş adet iş almış ve bitirmiş olursunuz. 5 adet “Review” yani müşteri görüşü ile başlangıç yapmış olursunuz.

Satın alıcıların bazen işi acildir ve o an “Online” kişileri süzerek arama yapar. Siz de sık sık online olarak bu aramalarda öne çıkma şansı yakalayabilirsiniz. Yine akla gelen, bilgisayarınız açıkken auto-refresh eklentisi kullanabilirsiniz, fakat yine bunun hesabınızın kapanma nedeni olduğunu bilin çünkü Fiverr bunu yapmanızı istemiyor. 

Sık sık online olmak için mesajlaşmayı “Whatsapp” gibi kullanabilirsiniz. Yine online olmak isteyen bir arkadaş bulun ya da yakın bir arkadaşınıza da bir hesap sahibi yapın ve gün içinde ara ara oradan yazışın. Böylece daha fazla “Online” olursunuz ve iş alma olasılığınız artabilir. Tabi aynı bilgisayardan ve aynı interneti kullanmayın bunu yaptığınız arkadaşınızla 🙂

Fiverr’da da SEO ve anahtar kelimelere dikkat edin. Günlük olarak “Gig” görüntülenme sayısını takip edin. Kendi hesabınızın SEO takipçisi olun ve bunu alışkanlık haline getirin. 

En önemlisi sabırlı olun.

Benzer İçerikler

Etsy SEO Nedir?

Etsy SEO, Etsy içinde satılan ürünlerin arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan optimizasyon çalışmalarının tümüdür. Bu çalışmalar, potansiyel alıcıların aramalarında ürünlerin daha…

Yorumlar