Fiverr’da Bir Profesyonelce İş Yapmak

Fiverr İş Alın

Aslında bu konu başka iş platformlarına da uygulanabilir ama ben Fiverr özelinde anlatacağım.

İlk olarak kendinizi, müşterinizin yerine koyun ve “Ben olsaydım bu ilana güvenip, çalışmak ister miydim?” diye kendinize sorun.

İlk görsel, yani profil fotoğrafınızın yaptığınız işe paralellik göstermesi önemli. Örneğin; eğlenceli bir iş yapıyorsanız daha eğlenceli ve renkli profil fotoğrafı koyabilirsiniz.

Profil fotoğrafınızın iyi olduğundan emin değilseniz, photofeeler.com adresine birkaç fotoğrafınızı koyup, en yüksek puan alanı koyabilirsiniz.

Gig açıklamaları ve fiyatlandırma kısmı da hem basit ve hızlı iş yaptıracaklara, hem de uzun soluklu, iyi gelirli iş yaptıracaklara hitap etmeli. Detaylar için biraz vakit harcamalısınız çünkü müşteriler emin olun detayları inceliyor, bu da sizin ya o anda işi almanızı sağlayabilir ya da işi kaybetmenize neden olabilir.

Gig alanında, doldurulması gereken tüm alanları doldurmaya çalışın. Sıkça sorulan sorulara birkaç bir şey yazın, cevaplayın. İşin görselleri için çok efor sarf edebilirsiniz. Kendiniz güzel görsel oluşturamıyorsanız, destek almayı deneyebilir ya da Canva veya PlaceIt gibi siteleri kullanabilirsiniz.

Müşteri iletişiminde de bir profesyonel gibi olmak istiyorsanız, her zaman kibar ve saygılı olmanız gerekiyor. Bazı müşteriler sabrınızı gerçekten taşırabiliyor, onlarla da iyi geçinmek gerekiyor maalesef çünkü iş tesliminde herkesin göreceği puanlama dışında, gizli olarak bir anket daha gidiyor ve bu ankete kötü yorum yaptığı zaman sizin görüntülenme sayınız düşebiliyor.

Yine müşteriye, işinizde iyi olduğunuzu saatlik ücretinizi yüksek söyleyip, indirim yaparak fırsat yarattığınızı hissettirebilirsiniz. Amerika’ya iş yapacağınızı varsayarsak, bir garsonun saatlik ücreti ortalama 10-15 Dolar civarı. Siz daha nitelikli olduğunuzu hissettirmek adına bir saatlik işçiliğinizin normalde daha yüksek olduğunu açıklamalı, ilk defa iş yapacağınız için indirim yaptığınızı belirtmelisiniz.

İşin başlangıç aşamasından teslimine kadar profesyonel gibi davranmak, gerçekten bir profesyonele dönmenizi sağlayacak, hem gelirinizi artırmada yardımcı olacak, hem de hesabınızın büyümesini sağlayacaktır.

Benzer İçerikler

Yorumlar