Etsy Offsite Ads Nedir?

Etsy Offsite Ads nedir, nasıl kullanılır

Etsy Offsite Ads; satıcıların Google, Facebook, Instagram, Pinterest ve Bing gibi popüler sitelerde ekstra bir çalışma içine girmesine gerek kalmadan, ürünlerinin reklamının yapılmasını sağlayan bir Etsy reklam servisidir. Kısaca, mağaza sahiplerinin ürünlerini platform dışında ki reklam alanlarında tanıtmasını sağlayan bir Etsy hizmetidir.

Etsy Offsite Ads Nasıl Çalışır?

Katılım Süreci: Etsy Offsite Ads programına tüm satıcılar mağaza açılışından itibaren direkt dahil edilir. Ancak satıcılar istediklerini zaman bu reklam proğramından çıkabilirler.

Çalışma Sistemi: Reklamlar, siz kapatmadığınız sürece, potansiyel müşteri kitlesinin ilgi alanlarına ve geçmiş aramalarına göre oluşturulur.

Ücret ve Kesintiler: Sita dışı reklam ödemeleri sadece sipariş sonrası gerçekleşir. Yani bu reklam sayesinde bir sipariş almadığınız sürece herhangi bir ücretlendirme yapılmaz. Site dışı reklamlar aracılığıyla bir sipariş alırsanız Etsy bu satış üzerinden, eğer mağazanızın geliri $10.000 altındaysa sipariş tutarının %15’i, bu miktarın üzerindeyse %12’si kadar site dışı reklam ücreti keser. 

Etsy Offsite Ads Avantajları

Platform Dışı Kitle Edinme: Ürünlerinizin platform dışında daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar.

Bütçe Kaybı Yok: Site dışı reklamlardan bir sipariş almadığınız sürece herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Ekstra Çalışma Yok: Mağazanız ve ürünleriniz için oluşturduğunuz Etsy kampanyaları ve indirimleri gibi ekstra bir çalışma ve strateji belirlemeniz gerekmez. Etsy tüm çalışmaları kendi reklam uzmanları ile sizin yerinize yönetir.

Bilinmesi Gerekenler

Maliyet Hesabı: Bu reklam türünü ürün fiyatınızı göz önünde bulundurarak kullanmanız gerekir. Yüksek miktarlı ürünlerde kesilen komisyon oranı, karınızı düşürebilir ya da zarar etmenize sebep olabilir.

Kontrolün Etsy’de Olması: Bu kampanya sisteminin yönetimini Etsy yapar, mağaza sahibi olarak bu reklam türü aktif olduğu sürece site dışı reklamları kapatmak haricinde herhangi bir müdehalede bulunamazsınız.

Kısacası mağaza sahipleri için kapsamlı bir şekilde yönetilen bu reklam çalışması, platform dışında daha büyük kitlelere ulaşmanızı sağlar ancak maliyet hesabı göz önünde bulundurulması gerekir.

Benzer İçerikler

Yorumlar