Politikalarımız

Kriterlerimiz ve Sınırlarımız

Hizmet vermek, içerik üretmek, bir topluluğa ev sahipliği yapmak ve farklı insanlarla temas halinde olunacak bir girişimde; kriterlerin ve sınırların belirgin olması hem kaliteyi, hem şirket kültürünü sağlamlaştırdığını düşünüyoruz. 

Genel İçerik Politikamız

Yayınlanan yazılı, görsel ve sesli içeriklerde tık çekme amacıyla clickbait başlık kullanılamaz. İçerikte yer alan bilgiler kanıtlanabilir olmalı, içerik sahibinin kendi görüşleri ise bunu belirtmeli, hatalı bilgi tespit edilirse düzeltilmeli, herhangi bir toplumsal grubu hedef alacak içerikler yer alamaz.

Eğitim Politikamız

Eğitimler; katılımcılara teorik bilgi yanında deneyim aktarma odaklı olmalıdır. Teorik bilgi kadar deneyimi önemsiyoruz, deneyimin fark yarattığına inanıyoruz. Eğitim içeriklerinde insanları umuda sevk edecek, gelir veya maddi kazanım vaat edecek söylemlerin olması yasaktır.

Eğitmen Politikamız

Eğitmenin, vereceği eğitim konusunda teorik bilgi ve deneyimini kanıtlamış olması ve kimlik bilgilerini kureselis.com'a onaylatması gerekir. Eğitim içeriğinde, eğitmen mutlaka kendi yüzünün de görüldüğü bir giriş ve tanıtım videosu hazırlamalıdır. Eğitmen, eğitimlerde yapılan işle ilgili bir kazanç skalasını paylaşabilir, bundan bahsedebilir fakat görevi işi ve deneyimi aktarmaktır, herhangi bir kazanç vaadinde bulunamaz.

Topluluk Politikamız

Üyelerin birbirinin yaşam tarzına, kişisel haklarına, tercihlerine, yönelimlerine saygı göstermesi beklenir. Yanıltıcı, hedef gösterici, hatalı bilgi, reklam içeren paylaşımların yapılması, tehdit ve hakaret yasaktır. Bu kurallara uymayanlar iki defa uyarı alır, tekrar kural ihlal etmeleri durumunda topluluk üyelikleri iptal edilir ve ücret iadesi yapılamaz.

Girişimci İçerikleri Politikamız

Girişimcilerin olduğu bir içerikte, eğer yerli bir girişimci ise ortaya çıkardığı bir girişimin bilgileri açıkça yer almalı. Girişimci bir Etsy, Amazon, eBay, Alibaba gibi pazar yerlerinde bir satıcıysa veya yerli pazar yerlerinde satış yapan biriyse veya bir üreticiyse girişimi veya ürünü hakkında kopyalanabilme ihtimaline karşı bilgileri aranmaz.

Girişim İçerikleri Politikamız

Bir girişimin; tanıtım, duyuru veya sponsorlu içeriğinin kureselis.com'da yer alabilmesi için: Girişimin minimum 6 aylık olması, iletişim sayfasında iletişim bilgilerinin açıkça yer alması, kurucuların şeffaflıkla biliniyor olması. Yasadışı bir hizmet, kuşku uyandıracak bir içerik veya insanlara gelir veya kazanç vaadinde bulunmaması beklenir.

Neyi Amaçlıyoruz?

kureselis.com tam olarak neyi amaçlıyor? İçeriklerimizi neler oluşturacak, e-Ticarete, e-İhracat ve girişimlere dair ağımıza neler takılacak merak ediyorsanız “Amacımız” sayfamıza göz atabilirsiniz.